Smart Home - inteligentny dom ;)

Niko Home Control

Z Niko Home Control możesz łatwo sterować oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, lub roletami. Elementy sterujące mogą być tradycyjnymi przyciskami, ale możesz też w łatwy sposób korzystać z centralnego ekranu dotykowego czy swojego smartphone'u do obsługi całej instalacji. Zaprogramowane ustawienia mogą być zmienione w jednej chwili. Oznacza to, że sam decydujesz jak długo pozostanie zapalone światło na korytarzu, kiedy zamkną się rolety i jaka temperatura w salonie będzie wieczorem najbardziej komfortowa. Ponadto, instalacja zmienia się razem z Tobą. Jeśli zostały zainstalowane niezbędne przewody, można zawsze rozbudować instalację o nowe funkcje lub dostosować ją do zmieniającego się stylu życia.

 

  Czy jesteś w domu czy w podróży, Niko Home Control daje poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, ponieważ integruje kilka funkcji takich jak symulacja obecności, czujniki ruchu, alarm antywłamaniowy, przyciski napadowe. Spokojnie możesz wyjechać na wakacje, a dzięki symulacji obecności rolety poruszają się, światła są włączane i wyłączane regularnie, jakby ktoś był w domu! Niko Home Control pozwala także włączać i wyłączać gniazdka z centralnego punktu, co zmniejsza ryzyko pożaru czy przegrzania urządzeń.

 

Zdalne sterowanie Niko Home Control

Niko wprowadza usługę pozwalającą sterować Niko Home Control przy pomocy smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem 3G, GPRS lub  WiFi. Dotychczas zdalne sterowanie instalacją możliwe było jedynie w obrębie lokalnej sieci WiFi. Nową usługę, dostępną od 1 lipca, będzie można zainstalować dla wszystkich nowych i istniejących instalacji NHC. Zdalne sterowanie znacząco zwiększa komfort użytkowania systemu, podnosi bezpieczeństwo i pozwala zmniejszyć zużycie energii w domu.

Wprowadzenie zewnętrznego sterowania wymaga jedynie dodania bramki Niko Home Control do szafy elektrycznej. Moduł szyny DIN (8U) jest połączony z interface IP kablem Ethernet z konektorem (łacznikiem?) RJ45. Bramka jest zasilana niezależnie i może być zlokalizowana w dowolnym miejscu szafy elektrycznej, co ułatwia rozbudowę istniejących instalacji. W celu utworzenia połączenia internetowego, bramka jest połączona kablem Ethernet z routerem użytkownika. Router nie wymaga dodatkowego programowania. Użytkownik musi się jedynie zarejestrować na stronie Niko.

 

Niko jest belgijską firmą z siedzibą w Sint-Niklaas. Tu znajdują się zakłady produkcyjne, dział badań i rozwoju, a także dział sprzedaży i obsługi klienta. Drugi zakład produkcyjny znajduje się w Wijnegem. Niko sprzedaje swoje rozwiązania w całej Europie. Za pośrednictwem sieci dystrybutorów na świecie Niko oferuje swoje produkty również na rynku międzynarodowym. Dzięki oddziałom krajowym i zagranicznym Niko ma w ofercie ponad 5000 produktów i rozwiązań w zakresie materiałów łączeniowych, domofonów, sterowania oświetleniem i systemów automatyki domowej. Produkty są przeznaczone do użytku domowego, jak również do zastosowań profesjonalnych.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.