System sygnalizacji włamania i napadu

System alarmowy - zespół urządzeń służących do zabezpieczenia danego obiektu przed włamaniem, napadem itp.

W systemach sygnalizacji włamania i napadu najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne (kontaktrony) umieszczane w oknach, drzwiach, bramach garażowych (wzbudzenie czujnika powoduje alarm). System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika.

Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a zwiększają bezpieczeństwo obiektu (firma, magazyn, dom, garaż itp.).

Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu "pod przymusem", która powoduje uruchomienie systemu alarmu napadu - cichy alarm, wezwanie ochrony.

 

 

Zastosowane w systemie czujki przekształcają zmiany wielkości fizycznych na sygnały elektryczne, które są następnie przetwarzane i transmitowane.

Jak widać podstawą całego systemu jest centrala alarmowa i to od niej zależy stabilność całego systemu.

Centrala INIM SmartLiving
515 BOX / 1050 BOX
1050 KIT / 10100 KIT 3A / 10100 KIT 5A

INIM oferuje 5 modeli: SmartLiving515 BOX, SmartLiving1050 BOX, SmartLiving1050 KIT, SmartLiving10100 KIT 3A oraz SmartLiving10100 KIT 5A. Zakres zastosowań tej rodziny obejmuje od 5 linii w modelu "515" do 100 linii (200 linii - opcja podwajania) w modelu "10100". Wszystkie modele oferuję szereg ciekawych funkcji.

Powyższe centrale oferują opcje podwojenia linii udostępniając usług odpowiednio "515" - do 30 czujników, "1050" - do 100 czujników i "10100" - do 200 czujników.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.