Domofony, wideofony i interkomy

Wideodomofony to coraz częściej stosowana opcja, montażu urządzeń do komunikacji w blokach czy w firmach. Ich zaletą jak sama nazwa wskazuje jest obraz z panelu zewnętrznego który widzimy w domu, oddaleni od wejścia np. 300 m.

 

 Wybór systemu powinien być przemyślany. Ważne jest to żeby panel wejściowy był wykonany z solidnego materiału, posiadał odporność na rdzawienie i trwałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to podstawą doboru modelu, i firmy z której mamy zamiar kupić dany domofon czy wideodomofon, najlepiej sprawdzony przez innych użytkowników i polecany przez nich. Najważniejszą funkcją  w wideodomofonach jest możliwość oglądania osobnika dzwoniącego na ekranie LCD, dodatkowo  domofony cyfrowe posiadają znacznie szerszą gamę możliwości. Dodane do nich są dodatkowe przyciski funkcyjne, którymi można sterować np. bramą, czy oświetleniem, jak i czytnik kart dzięki którym można spokojnie bez klucza po prostu przykładając kartę do czytnika, otworzyć drzwi.

 

  Atutem tych systemów są eleganckie wideomonitory, umożliwiające podgląd z panelu domofonu, w przypadku dzwonienia. Wszystko w celu ułatwienia życia i bezpieczeństwa  mieszkańców.

Wideodomofon to dobra propozycja, zarówno dla jednej rodziny, jak i dla całego osiedla zbudowanego z kilku bloków mieszkaniowych. Wszystko zależy od inwencji twórczej i potrzeb mieszkańców, możliwości dopasowania, doboru, pomiarów i zakupów są wielkie a korzyści płynące z bezpieczeństwa, i ułatwień myślę że jeszcze większe. Bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania jest jedną z ważniejszych rzeczy o które trzeba dbać, a podgląd bez potrzeby wychodzenia z domu, daje poczucie bezpieczeństwa.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.